پیشواز من

سفارش تبلیغ

ثبت شرکت
صبا

قرعه کشی عمره

یکشنبه 89/5/10 11:16 صبح| حج، عمره، قرعه کشی، اولویت | نظر

 مدیر حج و زیارت استان تهران گفت: قرعه کشی برای تعیین اولویت متقاضیان عمره که دارای فیش بانکی هستند اما اولویت آنها مشخص نشده نیمه دوم سال قبل از آغاز اعزامهای عمره انجام می‌شود.
علی محدث با اشاره به اینکه در سال جاری 98 هزار نفر از استان تهران به عمره اعزام شده‌اند، افزود: ظرفیت کاروانهای عمره تکمیل شده و آخرین اعزام زائران عمره از استان 18 مرداد انجام می‌شود.
وی تاکید کرد: سپرده گذاران عمره تا اولویت 150 در سال جاری برای اعزام دعوت شدند و با توجه به اینکه تعدادی از دارندگان فیشهای بانک ملت اولویت‌دار برای اعزام مراجعه نکرده‌اند در عمره سال آینده باز هم این اولویتها اعلام می‌شود.
اعزام 400 هزار زائر عمره مفرده از17 اردیبهشت ماه در سراسر کشور آغاز شده و تا نیمه دوم مرداد ادامه دارد.
به گفته مدیرحج و زیارت استان تهران، سه میلیون و 300 هزار نفر برای سفر به عمره در بانک سپرده‌گذاری کرده‌اند که از این میان فقط یک میلیون و 300 هزارنفر تعیین اولویت شده‌اند.
محدث از قرعه کشی زائران دارای فیش بانکی که اولویت آنها مشخص نشده خبر داد و گفت: اولویت این افراد قبل از آغاز اعزام سال آینده یعنی در ماههای پایانی سال انجام می‌شود.

اخبار آنلاین حج و زیارت را می توانید در نوار بالای سایت مشاهده نمائید.


زائران حج تمتع تا شهریور برای تحویل گذرنامه فرصت دارند

چهارشنبه 89/4/30 2:9 عصر| حج، تمتع، گذرنامه | نظر

مدیر حج و زیارت استان تهران گفت: ظرفیت تمام کاروان‌های حج تمتع این استان تکمیل شده و اکنون برنامه‌های آموزشی این کاروان‌ها آغاز شده است که هر کاروان باید 12 جلسه‌ی آموزشی تا زمان اعزام به عربستان داشته باشد.
علی محدث همچنین بیان کرد: اکنون هیچ روادیدی از سوی سفارت عربستان صادر نشده است، چون هم‌چنان مهلت برای تحویل گذرنامه‌ها وجود دارد. با توجه به فاصله‌ی زمانی تا اعزام کاروان‌ها و امکان انجام سفرهای دیگر، به زائران تا شهریورماه فرصت داده شده است تا گذرنامه‌ها را به کارگزار زیارتی خود تحویل دهند.
وی با بیان این‌که تعداد زائران کهن‌سالی که امسال برای ثبت نام در کاروان‌های حج تمتع مراجعه کرده‌اند به‌دلیل شرایط سال گذشته و حذف آن‌ها از سفر، بالا است، افزود: این افراد در اولویت، در صورت تأیید پزشک کاروان و نداشتن مشکل جسمی توانستند در کاروان‌های موجود ثبت نام کنند.
امسال هم‌چنین متولدان سال 1308 و پیش از آن که دارای فیش حج تمتع تا پایان سال 1384 و متولدان 1303 و پیش از آن که دارای سپرده‌گذاری حج در بانک عامل تا پایان سال 1386 هستند، امکان ثبت نام بدون نوبت داشتند.
سهمیه‌ی حج تمتع امسال تهران 18هزار نفر تعیین شده است و تمام ودیعه‌گذاران حج تا 20 بهمن 1383 از اول آبان‌ماه به عربستان اعزام می‌شوند.

اخبار آنلاین حج و زیارت را می توانید در نوار بالای سایت مشاهده نمائید.


عدم الزام تزریق واکسن آنفلونزای نوع A

یکشنبه 89/4/27 10:42 صبح| حج، واکسن، زائران | نظر

"زیاد میمش" معاون وزیر بهداشت عربستان سعودی ، گفت: تزریق واکسن آنفلوانزای نوعA برای زایران در ایام عمره و حج الزامی نیست.

شیوع آنفلوانزای نوع A در سال گذشته در عربستان سعودی موجب شد که اقدامان ویژه بهداشتی از جمله تزریق واکسن آنفلوآنزا برای زایران عمره و حج به عنوان یک ضرورت مطرح شود.
وزارت بهداشت عربستان به وزارت حج این کشور پیشتر پیشنهاد داد که ویزاهای حج و عمره تنها در صورت ارایه گواهی تزریق واکسن ضد آنفلونزای نوع A واگذار شوند و از ورود زایران زیر 12 سال و بالای 60 سال و بانوان باردار جلوگیری شود.
به گزارش بعثه مقام معظم رهبری ، معاون وزیر بهداشت عربستان افزود: این الزام اکنون برای زایران و مسافران به عربستان سعودی وجود ندارد.
میمش در عین حال گفت: سایر قوانین و محدودیت‌های بهداشتی شامل الزام تزریق واکسن تب زرد و مننژیت طبق روال سابق برقرار است.

اخبار آنلاین حج و زیارت را می توانید در نوار بالای سایت مشاهده نمائید.


مهرماه آغاز ثبت نام اعزام دانشگاهیان به عمره

سه شنبه 89/4/22 3:25 عصر| عمره، دانشجویی، ثبت، نام | نظر

 حجت الاسلام سیدمحمدرضا فقیهی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در مرحله اول اعزام سال 89 سه گروه دانشجویان پسر، اساتید و متأهلین در قالب 50 کاروان دانشجوی پسر، 7 کاروان اساتید و 16 کاروان متأهلین که در مجموع 73 کاروان هستند به سفر عمره مفرده اعزام می شوند. 

رئیس ستاد عمره دانشگاهیان کشور با اشاره به پانزدهمین مرحله از سفر عمره دانشگاهیان خاطرنشان کرد: در این مرحله 9 هزار نفر به عمره دانشگاهیان اعزام خواهند شد که در این میان شش هزار سهمیه مربوط به دانشجویان پسر، یک‌هزار سهمیه مربوط به زوج‌های دانشجو (دوهزارنفر) و یک‌هزار نفر نیز سهمیه اساتید است.

وی با اشاره به برنامه های فرهنگی ستاد عمره در مکه و مدینه اضافه کرد: در شهرهای مکه و مدینه برای دانشجویان مسابقاتی در نظر گرفته شده است که به برگزیدگان نیز هدایایی تعلق خواهد گرفت.

فقیهی افزود: برای تمامی دانشجویان بسته های فرهنگی شامل سه لوح فشرده و جزوه ارسال شده است که پیش از سفر نسبت به این سفر معنوی آگاهی پیدا کنند البته بسته فرهنگی در حین سفر و بعد سفر نیز به عمره گزاران دانشجو اعطا می شود.

وی با اعلام اینکه مرحله اول اعزام دانشجویان به سفر عمره مفرده از روز یکشنبه 20 تیر با پرواز اولین کاروان دانشجویان پسر آغاز شده است، گفت: اعزام های مرحله اول تا قبل از ماه مبارک رمضان با پرواز آخرین کاروان به طول می انجامد.

اخبار آنلاین حج و زیارت را می توانید در نوار بالای سایت مشاهده نمائید.


اجبارتزریق واکسن برای دریافت ویزا

شنبه 89/4/12 7:22 عصر| عمره، تزریق، واکسن | نظر

 به‌رغم کم شدن تهدید ویروس آنفلوآنزا نوع A، براساس گزارش تعدادی از زائران خانه خدا در فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز در جده، تزریق واکسن آنفلوآنزای نوع A و مننژیت هنوز هم شرط دریافت ویزای عمره است. 
درحالی که تهدید از همه‌گیری آنفلوآنزای نوع A به تدریج کمرنگ شده و انبارها دیگر به واکسن این بیماری تجهیز نیستند تزریق این واکسن هنوز هم برای زائران عمره یک ضرورت محسوب می‌شود. این درحالی است که وزارت بهداشت عربستان اعلام کرد که تمام اقدامات پیشگیرانه را علیه این بیماری ادامه می‌دهد. در حقیقت این ویروس هنوز وجود دارد به طوری که بمبئی در ماه ژوئن 100 مورد مبتلا به این بیماری را گزارش کرد. وزارت بهداشت عربستان طی بیانیه‌ای اعلام کرد: دوربینهای کنترل حرارت بدن در نقاط ورود به فرودگاه نصب شده تا بیمارانی که دمای بدن آنها بالا است، مشخص شوند. افرادی که به این بیماری مبتلا هستند قرنطینه خواهند شد. ما همچنین گزارشهای سازمان بهداشت جهانی را درباره آنفلوانزای خوکی دنبال می‌کنیم تا بتوانیم که اقدامات مقتضی را اتخاذ کنیم. مقامات فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز امسال نسبت به سال گذشته آماده‌تر هستند و وزارت بهداشت عربستان از ترس شیوع این بیماری به مردم هشدار دارد از رفتن به اماکن پرجمعیت پرهیز کنند. این درحالی است که زائران در فرودگاه اظهار داشتند که در معرض هیچ‌گونه آزمایش پزشکی قرار نداشتند و با موارد نامتعارفی چون سال گذشته رو به رو نشدند. برخی از زائرانی که برای عمره وارد عربستان شدند اظهار داشتند براساس قوانین تزریق واکسن چند بیماری همه‌گیر چون آنفلوآنزای نوع A پیش از ورود به عربستان ضروری بوده است. این بیماری در فصل عمره گذشته بین ماه های "می" تا "اکتبر" به اوج خود رسید. 240 مورد از آنفلوآنزای نوع A در ماه شعبان پیش از رمضان، 247 مورد در طول ماه رمضان گزارش شد و در ماه شوال، ماه بعد از رمضان این تعداد 137 مورد رسید. وزارت بهداشت عربستان همچنین اعلام کرد که در ستادهی سال گذشته علیه این بیماری که رسانه‌ها از آن با عنوان موج وحشت یاد کرده بودند بیش از 200 هزار پوستر و آگاهی به زبانهای مختلفی توزیع شدند. اکنون نیز به رغم اینکه تمام زائران باید علیه این بیماری واکسینه شوند، اما زنگهای هشدار چون سال گذشته درحال به صدا درآمدن نیست و در فروشگاههای بزرگ جده مایع شستشوی دست ضد ویروس به مردم ارائه نمی‌شود و مردم به دنبال تهیه داروی تامیفلو نیستند.

اخبار آنلاین حج و زیارت را می توانید در نوار بالای سایت مشاهده نمائید.


میزان بارهمراه زائرین حج

یکشنبه 89/3/30 10:29 صبح| حج، عمره، تمتع، مقدار، بار، زائرین | نظر

ستاد عمره در عربستان اعلام کرد که زائران عمره گزار در بازگشت به کشور فقط می توانند دو ساک و آنهم حداکثر 40 کیلوگرم بار را به صورت رایگان و همراه با خود به کشور وارد کنند.
بار در فرودگاه جده توسط مسافر به بخش مربوطه تحویل خواهد شد و هزینه اضافه بار به ازای هر کیلوگرم 20 ریال سعودی محاسبه و توسط شرکت های هواپیمائی اخذ می گردد . برچسب بار پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در مکه مکرمه توزیع و جلوی کانتر مسافر در فرودگاه جده چسبانده می شود و برچسب هواپیمایی سعودی نیز در همین فرودگاه و همزمان با تحویل بار صادر و چسبانده می شود. بنا بر اطلاعیه ، به منظور رفاه حال زائرین محترم قبل از ورود کاروان به فرودگاه، ساک ها توسط کارگران با نظارت پرسنل ستاد جده جلوی سالن خروجی چیده می شود و معاون کاوان موظف است جهت حفاظت از ساک های زائرین، محل چیدمان بار را ترک نکند. در دستورالعمل ابلاغی تاکید شده است که حضور ماشین بار به همراه معاون کاروان، 8 ساعت قبل از پرواز الزامی است. زائران محترم توجه خواهند کرد که به منظور حفظ امنیت پرواز، همراه داشتن اشیاء ممنوعه مانند چاقو،‌ ناخنگیر، فندک، ابزار آلات، اسلحه، اسباب بازی، و نظایر آن به داخل هواپیما ممنوع و این اقلام لازم است همراه بار تحویل داده شود. علاوه بر این وسایل ، همراه بردن هرگونه اشیاء قابل اشتعال از قبیل کپسول های گاز، انواع اسپری و غیره چه به داخل هواپیما و چه تحویل آن به عنوان بار ممنوع می باشد. شرکت های هواپیمایی از تحویل گرفتن وسایلی از قبیل انواع تلویزیون، یخچال،‌ وسایل کمپرسور دار و ماشین های بزرگ شارژی معذور هستند .

اخبار آنلاین حج و زیارت را می توانید در نوار بالای سایت مشاهده نمائید.


<      1   2